Формування математичних компетентностей на уроках географії
Автор: Сальваровський Ярослав Романович, учитель географії Черкаського фізико-математичного ліцею (ФІМЛІ), учитель вищої категорії, Заслужений вчитель України
Компетентність – набута в процесі навчання інтегрована здатність учня, у складі якої – знання, уміння, досвід, цінності та ставлення, що можуть цілісно реалізовуватись на практиці.
Однією з таких компетентностей є математична грамотність. Уміння застосовувати математичні (числові та геометричні) методи для вирішення прикладних завдань у різних сферах діяльності. Здатність до розуміння і використання простих математичних моделей, уміння будувати такі моделі для вирішення проблем.
Знання з математики потрібно і можна використовувати на уроках географії, починаючи з 6 і до 11 класу включно. Я завжди кажу учням, що математика – це старша рідна сестра географії. Ось чому, такі тісні міжпредметні зв'язки. Особливо це проявляється в практичній діяльності різних категорій людей. Ці знання потрібні для військовиків, особливо в теперішній час, моряків, будівельників, лісівників, аграріїв, туристів і т.д. Щоб вийти достойно з певних життєвих ситуацій, потрібно мати ґрунтовні знання з географії, математики і вміти вдало ними скористатись.