Віртуальна академія зовнішнього незалежного оцінювання як одна із ключових форм компенсаторної освіти
Автор: Ірина ТИЩЕНКО, методист відділу координації професійного розвитку працівників закладів професійно-технічної та фахової передвищої освіти.
Дуже важливо навчити дитину вчитися, перейти від загального до конкретного, зробити усе можливе, аби здобувачі освіти надолужили прогалини у знаннях, які виникли через війну та пандемію. Тому, на думку методистів КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» однією із ключових форм допомоги здобувачам освіти у надолуженні втрачених знань і навичок має стати ВІРТУАЛЬНА АКАДЕМІЯ ЗОВНІШНЬОГО НЕЗАЛЕЖНОГО ОЦІНЮВАННЯ (URL: https://cutt.ly/17Os4X5), яка пропонує матеріали про сучасні випробування із суспільно-гуманітарних та природничо-математичних предметів у системі освіти, що ґрунтуються на компетентнісному та особистісно орієнтованому підходах.
Метою академії є підготовка до зовнішнього незалежного оцінювання та державно-підсумкової атестації випускників мовно-літературної, історичної та математичної освітніх галузей.
Завдання віртуальної академії:
- формування вмінь та навичок конструктивно-творчої діяльності учнів у комплексному плануванні власної підготовки до державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання;
- застосування новітніх методів і прийомів для кращого сприйняття й запам’ятовування учнями матеріалу та з метою формування практичних умінь і навичок;
- підтримка особистісного стилю навчально-пізнавальної діяльності кожного учня і надання допомоги у подоланні труднощів та освітніх прогалин;
- формування мотивації до самонавчання, самовдосконалення, саморозвитку в процесі підготовки до атестаційних випробувань.
У структуру ВІРТУАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ ЗОВНІШНЬОГО НЕЗАЛЕЖНОГО ОЦІНЮВАННЯ входить чотири факультети: «Українська мова та література»; «Математика»; «Історія України» та «Іноземна мова (англійська, німецька, французька)»